מוזיאון פיקאסו Museu Picasso I

מוזיאון פיקאסו הוא המוזיאון העיקרי והמפורסם ביותר בברצלונה, אתר פופולארי הנחשב לאחד מעשרת המקומות המתוירים בספרד כולה. הוא ממוקם במבנה עתיק – למעשה חיבור של חמישה בתי אצולה – כך שכניסה אליו היא מעין מסע במנהרת הזמן (למרות שפיקאסו פעל במאה ה-20 ונחשב לאמן מודרני). הוא כולל אלפי יצירות של האמן, בעיקר מראשית הקריירה, המאורגנות באופן משביע רצון.


מה תמצאו במוזיאון?

מוזיאון פיקאסו נפתח ב-1963. הוא היה המוזיאון הראשון שהוקדש לאמן (היום כמובן יש לכבודו מוזיאון מרכזי מאד בפריז) והראשון שנפתח טרם מותו של האמן: למעשה, את חלק מהיצירות שתראו כאן הוא תרם למוזיאון בעצמו.

מוזיאון פיקאסו מציג יותר מ-4,000 יצירות של האמן המודרני הגאון, המזוהה עם האמנות הקלאסית אך פיתח גם את סגנון הקוביזם ותרם כמכלול להתפתחות האמנות כפי שאנחנו מכירים אותה. פיקאסו התגורר בברצלונה במשך כעשור, בראשית הקריירה שלו, למד בה אמנות ופעל בתוכה. בסך הכל פיקאסו אהב את ברצלונה וניהל איתה מערכת יחסים מיוחדת החל מילדותו ועד למותו.

חלק מהיצירות – ציורים, פסלים- רישומים וכדומה – מרשימות בכל קנה מידה (למשל "האדם עם הבארט", "הזונות של רחוב שאפל" ו"רקדניות הקאן קאן"), אבל את היצירות המוכרות ביותר של פיקאסו תמצאו במוזיאונים ובגלריות אחרים בעולם. בנוסף יש תערוכות מתחלפות של האמן או אמנים אחרים שעסקו בו.

רוב האנשים מכסים את הביקור במוזיאון תוך כשעה וחצי-שעתיים, אבל משך הביקור תלוי כמובן בתשומת הלב ובזמן שהם מקדישים לכל יצירה ויצירה.

איך מגיעים?

המוזיאון נמצא בלב רובע בורן (El Born) אשר סמוך לרובע הגותי וניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית.

מטרו – קו L4 (צהוב) עד לתחנת Jaume או L1 (אדום) לתחנת Arc de Triomf.
אוטובוס – קווים 120, 45, V15 ו-V17 ל-Via Laietana, קווים 39, 51 ו-H14 ל-Passeig Picasso, קווים H14, 45 ו-51 ל-Pla de Palau או קו 120 ל-Princesa.

שעות פעילות:

מוזיאון פיקאסו פתוח בימי שלישי עד ראשון בשעות 9:00-19:00, כולל בחגים. בימי חמישי הוא נסגר ב-21:30.
המוזיאון סגור בימי שני ובתאריכים 1 לינואר, 1 למאי, 24 ליוני ו-25 בדצמבר מדי שנה.

מחירים:

המחיר הכללי לכרטיס לאוסף של פיקאסו ולתצוגות המשתנות עומד על 12 יורו. כרטיס לתצוגות המשתנות בלבד – 6.5 יורו.

כרטיסים מוזלים – במחיר של 7 יורו לאוסף של פיקאסו+תצוגות מתחלפות. 4.5 יורו לתצוגות המתחלפות.
הכרטיסים מיועדים לצעירים בגילאי 18-25, מבוגרים מעל גיל 65 ולמחזיקי כרטיס ה-Libraries של ברצלונה (פחות רלוונטי לתיירים).

כניסה חינם:

  • ילדים/בני נוער עד גיל 18
  • בתאריכים נבחרים: בימי חמישי בשעות 18:00-21:30, ביום הראשון הראשון של כל חודש בשעות 9:00-17:00 ובתאריכים 18-24 לספטמבר.
    חשוב! גם בימים אלה צריך להצטייד בכרטיס עם שעת כניסה מוגדרת.
  • מחזיקי כרטיס Barcelona Card – יש להזמין מקום מראש גם כאן.
  • מחזיקי Barcelona Museum Pass – הכרטיס מקנה כניסה חינם ודילוג על התור.

טיפים כלליים:

  • המוזיאון יכול להתאים לדעתנו גם למי שאינו חובב אמנות מושבע, אבל לא לכולם. כמו כן, לדעתנו הוא פחות מתאים למשפחות עם ילדים מכיוון שאינו מציע פעילויות או משחקים להנעמת זמנם (בניגוד למוזיאונים מובילים אחרים כמו מוזיאון ואן גוך באמסטרדם לדוגמא).
  • רצוי מאד להזמין כרטיסים מראש, כי התורים ארוכים. הם צפויים להיות ארוכים שבעתיים במועדים בהם הכניסה חינם. אם אתם מחליטים ללכת על זה, הצטיידו בלא מעט סבלנות.
  • הדרכה – ניתן להצטרף לסיורים מודרכים רשמיים בשפות אנגלית, צרפתית, ספרדית או קטלאנית בשעות נבחרות, אבל גם סיורים לא רשמיים בעברית. אופציה אחרת היא לקבל הדרכה קולית במחיר של 4-7 יורו (לא בעברית).ציור במוזיאון פיקאסו ברצלונה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *